Kudo të çon puna

FORD TRANSIT CONNECT ACTIVE

Duaje atë që bën

Ford TRANSIT CONNECT ACTIVE

NEW FORD TRANSIT CONNECT ACTIVE

Me Ford Transit Connect Active furgoni ynë më i gjithanshëm tani është më i aftë se kurrë. Transit Connect i madhësisë së mesme përmban teknologji të sofistikuara, deri në 3.6 metra kub hapësirë ​​ngarkese dhe mund të transportojë deri në 982 kg ngarkesë. Tani seria Active është e disponueshme me një diferencial opsional mekanik me rrëshqitje të kufizuar, për ta bërë të lehtë drejtimin në terrene të vështira. Nga kryerja e dërgesave në qytet e deri tek çiklizmi malor në vend; çfarëdo që jeni duke bërë, Ford Transit Connect Active është gjithmonë në krye të detyrës.

SHIKO ÇFARË E BËN NDRYSHE

KARAKTERISTIKAT KRYESORE

Me një dizajn të ri të guximshëm dhe aftësi të përmirësuara, Transit Connect Active është krijuar për njerëzit që nuk besojnë në një punë të zakonshme rutine.

I NDËRTUAR PËR AVENTURË

Transit Connect Active është ndërtuar për aventura. Lartësia e udhëtimit është rritur për të ndihmuar në terrenin e ashpër, ndërsa një grilë e re me firmë Active dhe pllaka rrëshqitëse argjendi i japin asaj një pamje të re imponuese. Dyert e pasme të ngarkesave me gjerësi të plotë ju japin akses të lehtë në ruajtje, dhe shinat e çatisë prej argjendi me gjatësi të plotë ju lejojnë të rrisni hapësirën e ngarkesës. Rrotat unike të aliazhit 17”, zgjatimet e harkut të rrotave dhe distinktivi aktiv plotësojnë pamjen.

DIZAJN PLOT STIL

Brenda Transit Connect Active ndenjëset e reja ofrojnë një kombinim stili dhe qëndrueshmërie. Qepjet 'Nordic Blue' të sediljeve, timonit dhe levës së marsheve i japin kabinës një pamje të re mahnitëse. Pllakat me mbishkrimin Active ndihmojnë në rritjen e stilit të furgonit tuaj. Gjithashtu SYNC 3 me FordPass Connect siguron që të qëndroni të lidhur, kudo që ju çon udhëtimi juaj.

I NDËRTUAR PËR PUNËT MË TË VËSHTRA

Transit Connect Active ofrohet me një sistem të avancuar që është ndërtuar për t'ju ndihmuar të përballoni me lehtësi terrenin e vështirë. Diferenciali opsional me rrëshqitje të kufizuar mekanike redukton rrotullimin e padëshiruar të rrotave, veçanërisht në sipërfaqe të rreshkitshme ose të pabarabarta, duke e drejtuar fuqinë te rrota me tërheqjen më të madhe. Kjo ndihmon për t’ju mbajtur ju dhe ngarkesën tuaj të sigurtë, të ecni përpara kur keni më shumë nevojë.

TEKNOLOGJIA E AVANCUAR E MOTORRËVE

Motorët e avancuar me naftë EcoBlue ju impresionojnë me fuqinë deri në 120 PS dhe me forcën e tyre rrotulluese.