Shkoni kudo. Merrni kudo.

Ford Ranger wildtrak

Truri

Ford Ranger wildtrak

Një forcë me të cilën duhet pajtuar

Ford Ranger XLT

FORD RANGER DOUBLE CAB

Kur punoni aq shumë sa punoni, ju kërkoni një kamionçinë me dy kabina që është i fortë, i aftë dhe i gatshëm për punë.

Një kabinë e dyfishtë, e njohur gjithashtu si marrje kabine ekuipazhi, ka një kabinë me përmasa të plota, duke përfituar nga 4 dyer dhe hapësira e zgjeruar për këmbët. Ulëset e bollshme të rreshtit të dytë do të thotë se kamionçinë Ranger Double Cab ju çon ju dhe ekuipazhin tuaj në vend me gjithë komoditetin e një automjeti pasagjerësh premium.

Dhe ka një arsye pse Ford Ranger është kamioni më i shitur në Evropë*. Me një aftësi të jashtëzakonshme mbajtëse prej 1 ton, e aftë për të tërhequr deri në 3500 kg. Edhe me një kabinë dopio, ka ende vend për një gjatësi kuti ngarkese prej 1,613 mm në opsionet Ranger Double Cab XL, XLT dhe Limited (në dysheme pa shtrojë). Plus, një gamë e madhe motorësh dhe aftësi e fortë jashtë rrugës: Ranger Double Cab e bën jetën tuaj të punës më të lehtë dhe kohën e lirë më argëtuese.

shikoni çfarë RANGER DOUBLE CAB mund të bëj

veçoritë kryesore

ACTIVE PARK ASSIST

Active Park Assist mund ta drejtojë Ranger Double Cab-in tuaj në hapësira parkimi. Thjesht shtypni një buton dhe sensorët e këtij sistemi inovativ gjejnë një hapësirë ​​të përshtatshme ndërsa kaloni me makinë. Më pas ju drejton automatikisht, ndërsa gjithçka që bëni është të përdorni përshpejtuesin, marshin dhe frenimin (duke ndjekur udhëzimet në ekran dhe sinjalet zanore).

motorr FORD ECOBLUE

Me një sërë motorësh me naftë të gjeneratës së ardhshme, kabina e dyfishtë Ford Ranger është më e fuqishme, më efikase dhe ka emetime më të ulëta se kurrë më parë. Me tre grupe motorike të disponueshme, që ofrojnë deri në 213 kuaj fuqi dhe 500 Nm çift rrotullues, ju jeni të garantuar të gjeni kabinën e dyfishtë për ju.

AUTO START-STOP

Kur ndaloni në semaforë ose automjeti juaj është në rradhë, kjo teknologji mund të fikë automatikisht motorin. Kur të jeni gati për të lëvizur, thjesht shtypni tufën dhe zgjidhni marshin e parë si zakonisht, ose lëshoni frenimin në një automatik dhe sistemi rifillon. I disponueshëm në automjetet me transmision automatik, Auto Start-Stop është veçanërisht efektiv në rrugët e qytetit dhe qytetit, ku mund të ulë konsumin e karburantit deri në 10%.

FORDPASS CONNECT

FordPass Connect bëhet edhe më i fuqishëm pasi është çiftuar me telefonin tuaj inteligjent nëpërmjet aplikacionit FordPass. Pasi të lidheni, do të zhbllokoni një sërë veçorish të reja inovative. Për shembull, mund të përdorni telefonin tuaj për të gjetur vendndodhjen e marrjes së kabinës së dyfishtë dhe për ta kyçur ose shkyçur atë nga distanca. Mund të monitoroni nivelin e karburantit, kilometrazhin dhe presionin e gomave dhe të merrni sinjalizime për shëndetin e automjetit direkt në telefonin tuaj. Ju gjithashtu mund të programoni satnav-in tuaj nga shtëpia duke dërguar një destinacion direkt nga telefoni juaj në marrje.

NDIHMË PARA PËRplasjes ME Zbulimin e KËMBËSORËVE

Ndihma para përplasjes me zbulimin e këmbësorëve përdor teknologjinë RADAR dhe kamerën për të skanuar rrugën përpara Ranger-it tuaj. Nëse zbulohet një rrezik përplasjeje me një automjet, këmbësor ose çiklist, atëherë ai do t'ju japë një paralajmërim. Nëse nuk përgjigjeni në kohë, sistemi mund të aplikojë automatikisht deri në forcën e plotë të frenimit për të ndihmuar në zvogëlimin e ashpërsisë ose edhe eliminimin e disa përplasjeve ballore.